Leonbergery

Nasze kochane Leonbergery - najlepsze psy na świecie :)

Karmienie Leonbergerów

Leonbergery to psy, które nie są tanie w utrzymaniu, żywieniu. Zazwyczaj mają dobry apetyt więc nie należy ich przekarmiać z powodu skłonności do nadwagi. Nie powinno się im również podawać przekąsek między posiłkami chyba, że nagrody w czasie nauki. Najlepiej stosować gotowe karmy dla ras olbrzymich, które mają dodatek glukozaminy, chondroityny. Albo posiłki przygotowywać. samodzielnie. Warto również uzupełniać ich dietę o preparaty wapniowo mineralne oraz witaminowe. W przypadku Leonbergerów sprawdza się dieta BARF. Jest to surowe, naturalne pożywienie.

Szczenięta tej rasy wymagają specjalnej karmy dobrej jakości. Przy małych szczeniakach warto zwrócić uwagę na to, aby nie rosły za szybko. Dzienną porcję dorosłego Leonbergera dobrze jest podzielić na dwie mniejsze i pozwolić psu na dwie godziny odpoczynku po posiłku, aby nie doszło do skrętu żołądka. W okresie linienia można stosować suplementy diety, które przyspieszają odbudowę sierści oraz poprawiają jej jakość.

Żywienie Leonbergera musi być właściwe, aby pies był zdrowy to znaczy trzeba mu podawać karmę, która jest dostosowana do jego wieku i w odpowiedniej ilości. Pamiętajmy, że odpowiednie odżywianie psów tej rasy to podstawa, aby utrzymać je w dobrej kondycji.

Jak często karmić Leonbergera

Ta rasa psa wymaga karmienia w małych ilościach dwa razy w ciągu dnia. Nie należy pozwalać na to, żeby ktoś psa dokarmiał np. jedzeniem ze stołu czy produktami niewiadomego pochodzenia. Trzeba dać psu czas na to, aby odpoczął po jedzeniu. W trakcie posiłku też musi mieć zapewniony spokój, aby nie dostał groźnej dla tej rasy przypadłości skrętu żołądka. Jeśli sami przygotowujemy dla psa mięso pamiętajmy, aby było ono gotowane.